Strona głównaSzkolne aktualności › X edycja „Fraszki” w ZSEiT

X edycja „Fraszki” w ZSEiT

[26.11.2018]

W dniu 22 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, podobnie jak wielu innych w całym kraju, przystąpili do zmagań literackich w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”.

Trzydzieści trzy osoby z klas trzeciej liceum ogólnokształcącego oraz pierwszej i czwartej technikum kształcącego w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik ekonomista i agrobiznesu przystąpiło do rozwiązywania zadań z zakresu historii literatury, teorii literatury i wiedzy o języku. Tekstem przewodnim do zadań testowych była bajka Ignacego Krasickiego, zaś tematem drugiej części konkursu była własna wypowiedź argumentacyjna na temat wizji świata pełnego magicznych postaci i przedmiotów z możliwością odwołania się do znanych młodzieży utworów literackich, bajek i/lub filmów.

„Fraszka” jest konkursem organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”, którego celem jest aktywizacja młodzieży i propagowanie wiedzy o literaturze i języku ojczystym.

Na wyniki rywalizacji poczekać trzeba do końca marca 2019 roku, lecz niezależnie od nich wszystkim uczniom, a zwłaszcza licznej grupie z klasy 1 AT/ET należy się pochwała za podjęcie polonistycznego wyzwania.

Info ZSEiT: Anna Turowska