Strona głównaSzkolne aktualności › Dzielnicowi w ZSEiT !

Dzielnicowi w ZSEiT !

[29.11.2018]

21.11.2018 r. uczniowie klas pierwszych technikalnych oraz trzecich zawodowych zapoznali się z problematyką wykroczeń i czynów karalnych.

Panowie aspiranci Piotr Pawlikowski i Karol Paluch pełniący także funkcje dzielnicowych szczegółowo wyjaśnili wszystkie wątpliwości związane z omawianą problematyką.

Uczniowie zostali zapoznani z procedurami postępowania w wypadku zaistnienia czynu karalnego (wykroczenia) np. palenia papierosów w szkole lub miejscu publicznym, spożywania alkoholu, używania wulgarnych słów, kradzieży w hipermarketach. W związku z tym, że w pobliżu szkoły podejmowane są próby palenia papierosów przez uczniów, panowie policjanci zapowiedzieli wzmożone kontrole.

Podczas spotkania omówiono także kwestię znieważania nauczycieli. Uczniowie zostali pouczeni, że obrażanie nauczyciela jest czynem karalnym, tak samo jak w stosunku do funkcjonariusza publicznego.

Dużo czasu poświecono także sprawie uzależnień, w tym od używania smartfonów, zwłaszcza korzystania ze szkodliwych gier dostępnych w Internecie oraz używania aparatów mobilnych na zajęciach szkolnych, na przejściu dla pieszych i w czasie jazdy samochodem.

Podziękowania panom aspirantom za wyczerpujące informacje zakończyły spotkanie.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski