Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT w marynarce wojennej!

ZSEiT w marynarce wojennej!

[02.12.2018]

W Dniu Podchorążego, czyli 29.11.2018 r. klasa I LO o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zwiedziła port wojenny w Gdyni.

Poprzedniego dnia w Gdyni odbywały się uroczystości związane ze 100-leciem powstania polskiej Marynarki Wojennej utworzonej dekretem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W porcie wojennym młodzież zwiedziła okręt wojenny ORP„GROM” i okręt wojenny ORP „PUŁASKI”. Kadeci zapoznali się z ich uzbrojeniem i możliwościami bojowymi. Uczniowie zwiedzili również okręt ratowniczy ORP„MAĆKO”.

Akademia Marynarki Wojennej była kolejnym punktem pobytu w Gdyni. Tu młodzież dowiedziała się,  jak przygotowywani są kandydaci do służby na okrętach wojennych RP. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim system treningowy – mostek kapitański. Wyjazd zakończył się zwiedzeniem okrętu podwodnego typu kobben „JASTRZĄB”, który stoi na lądzie i służy jako trenażer.

Wizyta w akademii uzmysłowiła uczniom, że warto osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i w sporcie, aby w przyszłości bez problemów studiować na wybranym kierunku w AMW.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski