Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT uczy mądrych wyborów

ZSEiT uczy mądrych wyborów

[14.12.2018]

„W stronę dojrzałości” to tytuł projektu realizowanego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w ramach którego młodzież kształciła umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia.

Warsztaty dla młodzieży ze zdrowia prokreacyjnego powstały w wyniku realizacji zadania zleconego przez ministra zdrowia i dotyczyły problemów, z którymi aktualnie nastoletni uczniowie się zderzają. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zajęcia realizowały działania:. „Poprawa zdrowia prokreacyjnego” i „Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym”.

Podsumowaniem zajęć była debata szkół województwa warmińsko-mazurskiego biorących udział w projekcie, która odbyła się 13.12.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Info ZSEiT: Irena Ziółkowska