Strona głównaSzkolne aktualności › W ZSEiT pomagamy podjąć decyzję

W ZSEiT pomagamy podjąć decyzję

[04.02.2019]

W wyniku przeprowadzonej w ubiegłym roku reformy edukacji, we wrześniu 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku naukę rozpoczną absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum oraz absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej.

ZSEiT przygotował szeroką ofertę kształcenia w szkołach średnich i branżowych. Szkoły średnie: liceum ogólnokształcące (ukierunkowanie obronne), technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik żywienia i usług gastronomicznych. Natomiast branżowe szkoły I stopnia to: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz oraz kucharz.

Oba roczniki – absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej i gimnazjum - będą w czerwcu ubiegały się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Dla każdego rocznika powstaną klasy równoległe – oddzielne dla uczniów szkoły podstawowej i oddzielne dla uczniów po gimnazjum.

ZSEiT przykłada ogromną wagę, aby każdy absolwent posiadał rzetelną informację na temat kierunków kształcenia, zasad kształcenia i odbywania praktyk u pracodawców, możliwości zatrudnienia lub podjęcia studiów na różnych kierunkach oraz możliwościach zakwaterowania w internacie.

W dniach 14, 15 i 16 stycznia 2019 r. ZSEiT organizował dla przyszłych absolwentów warsztaty zawodoznawcze. Warsztaty to okazja do poznania szkoły, zawodu, spotkania z nauczycielami, wykonywania czynności związanych z przyszłym szkoleniem w zawodzie, spotkania z uczniami kształcącymi się w danym kierunku.

Takie warsztaty do duże przedsięwzięcie logistyczne. W ich organizację włączyły się szkoły podstawowe, a zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Udział w warsztatach wzięła młodzież ze szkół w Młynarach, Węzinie, Rychlikach, Gronowie Górnym, Pilonie, Małdytach, Jegłowniku, Nowakowie, Jurkach, Zwierznie i Pasłęku.

Składamy podziękowanie Państwu Dyrektorom szkół podstawowych oraz Wychowawcom klas kończących za pracę włożoną w organizację tych warsztatów, a młodzieży dziękujemy za udział.

Absolwentom oraz Rodzicom zapewniamy wszelką informację dotyczącą kształcenia. Zapraszamy na indywidualne konsultacje, udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Zachęcamy również do odwiedzania strony szkoły: www.zseit.paslek.edu.pl.

Dzielimy się tam ważnymi informacjami dotyczącymi 100% zdawalności matur w ZSEiT oraz 100 % zdawalności na egzaminach zawodowych w 6 kwalifikacjach.

Info ZSEiT: Anna Zalewska