Strona głównaSzkolne aktualności › Uczniowie ZSEiT w Warszawie

Uczniowie ZSEiT w Warszawie

[04.03.2019]

W ostatnim tygodniu lutego klasa I i II LO o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie reaktora MARIA, Wojskowej Akademii Technicznej oraz wystawy Niewidzialna.

Wizyta w Narodowym Centrum Badań Jądrowych Świerk, które umożliwia zorganizowanym grupom zwiedzanie jedynego w Polsce reaktora badawczego MARIA, rozpoczęła się krótkim wykładem wstępnym o działaniu i zastosowaniach reaktorów jądrowych. Młodzież miała okazję zobaczyć pracujący reaktor i jego rdzeń, w tym najbardziej spektakularny dowód jego pracy, czyli promieniowanie Czerenkowa.

Kolejnym punktem zwiedzania była Niewidzialna. Wystawa Niewidzialna to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Pod opieką niewidomych przewodników przez godzinę zwiedzający przechodzili przez sześć różniących się od siebie całkowicie zaciemnionych pomieszczeń - w miejskim zgiełku, po mieszkaniu, na  zakupach.
Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Oprócz oglądania pojazdów wojskowych, uczniowie wysłuchali półtoragodzinnego wykładu na temat budownictwa kolejowego. Młodzież została zapoznana z dostępnymi na uczelni kierunkami kształcenia oraz z licznymi ciekawostkami z życia uczelni.
Wycieczka okazała się bardzo interesująca, wywołała w uczniach wiele emocji.
Info ZSEiT: Julia, uczennica 1 LOO