Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT na giełdzie szkół

Szkolne aktualności
ZSEiT na giełdzie szkół

[25.03.2019]

21 marca 2019 r. po raz kolejny Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczył w Giełdzie Szkół w Morągu.

 Organizatorem giełdy była Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu. Obecnie w klasach trzecich gimnazjalnych uczy się w niej 164 uczniów, a w klasach ósmych szkoły podstawowej - 46 uczniów. Wśród uczestników giełdy byli również rodzice oraz uczniowie klas kończących z sąsiednich szkół Morąga i okolic. 

 
Na giełdzie prezentowało się 17 zespołów. Były to przede wszystkim szkoły z Morąga, Olsztyna, Ostródy i z Pasłęka.
ZSEiT przedstawił 10 kierunków kształcenia. Rodzice zainteresowani byli ofertą ze względu na bardzo dobre warunki mieszkalno-bytowe w internacie oraz niskie koszty zakwaterowania. Z kolei uczniów interesowały zawody kształcenia branżowego: mechanik pojazdów samochodowych,  mechanik pojazdów i maszyn rolniczych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Rodzice i uczniowie  docenili  możliwości odbywania  praktyk w znanych i cenionych zakładach Elbląga i powiatu. Ponadto młodzież interesowała możliwość odbywania praktyk i staży poza granicami kraju. Padało wiele pytań o wyjazdy do Włoch i Hiszpanii. Młodzież szkół z Morąga i okolicznych miejscowości zainteresowana była kierunkami kształcenia w zawodach: technik ekonomista, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik żywienia i usług gastronomicznych i nauką w liceum o ukierunkowaniu obronnym.  Było wiele pytań, na które odpowiadali przedstawiciele ZSEiT. Udzielali odpowiedzi na temat jakości kształcenia teoretycznego, bardzo dobrej zdawalności  matur (100 %w liceum obronnym), wysokiej jakości kształcenia zawodowego i  bardzo dobrej zdawalności egzaminów zawodowych, możliwości szkoły w zakresie organizowania praktyk zawodowych. Te atuty szkoły zainteresowały uczniów i rodziców. 
 
Zachęcamy do odwiedzania strony szkoły:  http://www.zseit.paslek.edu.pl

Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry