Strona głównaSzkolne aktualności › DNI OTWARTE W ZSEiT

DNI OTWARTE W ZSEiT

[27.03.2019]

W dniach od 20 do 22 marca 2019 r. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku organizował Dni Otwarte.

Szkołę odwiedzali przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodzice.

W bieżącym roku szkolnym odbędzie się nabór do szkół o wielu profilach kształcenia. Powstaną klasy, w których naukę podejmą absolwenci klas ósmych szkół podstawowych oraz absolwenci klas trzecich gimnazjum.
ZSEiT będzie prowadzić rekrutację do branżowej szkoły I stopnia w zawodach:
mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz i stolarz,
do techników w zawodach: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista i technik przetwórstwa mleczarskiego
oraz do liceum ogólnokształcącego o nachyleniu obronnym.

Młodzież zainteresowana była charakterystyką wybranego zawodu oraz zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji takich jak: prawo jazdy kategorii T i B, kursy operatora kombajnów, kursy operatora opryskiwaczy, wózków widłowych. Uczniowie różnych kierunków kształcenia prezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom możliwości wyjazdów na zagraniczne staże i praktyki. Relacjonowali wyjazdy do Włoch, Niemiec oraz przygotowania do wyjazdu, do Hiszpanii. Ponadto docenione zostały starania szkoły dotyczące zasad odbywania praktyk w najlepszych zakładach regionu, otwartości szkoły na różne nowinki technologiczne związane z prowadzonymi kierunkami kształcenia, możliwościami udziału w targach oraz imprezach związanych z kształceniem w zawodzie (zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie szkoły).Wiele osób zwiedzało internat, pytało o możliwości zakwaterowania.

Dziękujemy Dyrektorom, Nauczycielom ze wszystkich szkół,  które gościły w ZSEiT za pomoc w koordynacji tego wydarzenia.

Udzielamy wszystkich informacji o rekrutacji, warunkach przyjęcia, kwalifikacjach w zawodzie, zasadach odbywania praktyk u pracodawców, możliwościach korzystania z internatu i stołówki.
Przypominamy o składaniu wniosków  o przyjęcie do ZSEiT Pasłęk do klasy pierwszej od dnia 6 maja do 14 czerwca 2019 r.