Strona głównaSzkolne aktualności › Uczniowie ZSEiT na targach EuroGastro

Uczniowie ZSEiT na targach EuroGastro

[02.04.2019]

29 marca okazał się dla nas, uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku pełen niespodzianek. Wyruszyliśmy szlakiem zainteresowań, które poprowadziły nas do miejscowości Nadarzyn na targi gastronomiczne EuroGastro.

EuroGastro to najważniejsze wydarzenie targowe w Polsce dla sektora HoReCa, które ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Już po raz drugi odbyły się jednocześnie 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel,  dzięki czemu w jednym miejscu cała branża hotelarska i gastronomiczna zapoznała się z kompleksową ofertą.

Poznaliśmy nowe maszyny i urządzenia, skosztowaliśmy nowych smaków Polski i Europy. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ mieliśmy okazję poznać Kurta Schellera i wiele innych sław branży gastronomicznej. Nowo zaprezentowana technika i smaki otworzyły nam oczy i pokazały, jak szerokim pojęciem jest gastronomia. Owoce morza, a także różne inne przysmaki z bliższej i dalszej okolicy wyposażyły nas w nową użyteczną wiedzę.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować ZSEiT na tak wielkim wydarzeniu gastronomicznym. Dziękujemy dyrekcji i naszym nauczycielom za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki, a także wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie osobom za poświęcony nam czas.