Strona głównaSzkolne aktualności › „Gorący” obóz szkoleniowy mundurowych z ZSEiT

„Gorący” obóz szkoleniowy mundurowych z ZSEiT

[27.05.2019]

Żołnierskie szczęście dopisało uczniom I klasy liceum o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w dniach od 20 do 24 maja br. mieli doskonałą pogodę podczas inauguracyjnego obozu szkoleniowego.

Kadeci po raz pierwszy odbyli szkolenie w 9 BBKPanc w Braniewie pod opieką nauczycieli Edyty Sienkiewicz  i Bolesława Czechowskiego.

Podczas szkolenia uczniowie zostali zapoznani z garnizonem Braniewo i tradycjami Brygady. Doskonalili tężyznę fizyczną, ćwiczyli – zgodnie z planem szkolenia – musztrę i strzelanie z karabinka ASG. Szkolenie obejmowało także przemieszczenie plutonu na dużą odległość, do Fromborka. Był to drużynowy marsz na orientację, który w założeniu taktycznym miał na celu likwidację grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika. Udział w Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w biegu na orientację, w którym uczeń Adam Ochnik zajął II miejsce, zakończył szkolenie. Pobyt w jednostce stał się okazją do zwiedzenia miejsc pamięci - m.in. Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Podczas krótkiego, ale intensywnego szkolenia uczniom towarzyszyła znakomita pogoda i radosna atmosfera.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.