Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT na zawodach sportowo-obronnych

ZSEiT na zawodach sportowo-obronnych

[29.05.2019]

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie oraz 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana zorganizowały zawody sportowo–obronne będące jednocześnie wojewódzkimi eliminacjami do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2019.

Zawody przeprowadzone zostały w dniu 28 maja br. na terenie Jednostki Wojskowej w Morągu. Otwarcia imprezy dokonał wojewoda warmińsko–mazurski Artur Chojecki, który zachęcał wszystkich uczniów klas mundurowych do służby wojskowej dla Polski,  dla naszej Ojczyzny.

W eliminacjach wzięła udział druga klasa o ukierunkowaniu wojskowym z ZSEiT. Uczniowie walczyli w kilku konkurencjach: marszobieg na ok. 5 km z pokonywaniem przeszkód (przenoszenie rannych oraz skrzynek z amunicją), strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks, rzut granatem na odległość.

Po emocjonującej i zaciętej walce prowadzonej niemal cały czas przy deszczowej pogodzie drużyna z  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zajęła V miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.