Obóz szkoleniowy III LO z ZSEiT w garnizonie Pasłęk

Obóz szkoleniowy III LO z ZSEiT w garnizonie Pasłęk

[12.10.2020]

Kadeci trzeciej klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku o ukierunkowaniu obronnym rozpoczęli od poniedziałku obóz szkoleniowy, który ze względu na ograniczenia epidemiczne odbywa się w rejonie Pasłęka.

W pierwszym dniu zajęcia odbywały się w kompleksie leśnym, niedaleko tzw. „jeziorka”. Zadaniem poszczególnych drużyn było znalezienie żołnierzy będących w izolacji, czyli na terenie przeciwnika. To tzw. SERE, czyli: przetrwanie, unikanie, opór i ewakuacja. Tylko jedna drużyna znalazła wszystkich pięciu żołnierzy. Należy pamiętać, że kadeci musieli działać skrycie na wrogim terenie. Potem była „walka o ogień”, czyli  rozpalanie ogniska bez zapałek lub zapalniczki.

We wtorek odbyła się tzw. „pętla taktyczna”, czyli zaliczanie kolejnych zadań, tj. przejście przez pole minowe, opatrzenie rannego, dostarczenie amunicji, przejście przez teren skażony, pokonanie przeszkody wodnej i czołganie się poprzez pełzanie w warunkach ostrzału przez przeciwnika.

W czasie przerwy w zajęciach nie zabrakło tradycyjnego grilla. Kadetów czeka jeszcze orientowanie się w terenie wg mapy /bieg na orientację/ oraz strzelanie z ostrej amunicji z pistoletu typu Glock i kbk AK, czyli karabinka. 


Bookmark and Share